Vánoční pohlednice v moderním světě


Vánoční pohlednice v moderním světě

Na začátku prosince si většina lidí uvědomí, že se blíží Vánoce a ve stresu z blížících se svátků začnou s nákupem dárků na poslední chvíli, čímž u nich propukne nákupní horečka a pod návalem starostí si najednou nemohou vychutnat krásnou předvánoční atmosféru. Jsou však i takoví lidé, kteří na tyto věci myslí v dostatečném předstihu a předvánoční čas potom mohou využít jiným způsobem, například i psaním vánočním pohlednic.

Vánoční pohlednice v moderním světě
zdroj. wikipedie

Ručně psaná vánoční pohlednice je velmi pěkný a milý zvyk. Mnoho lidí si ji dokáže natolik uctít, že pohlednice najde své místo, buď na svátečně prostřeném stole, anebo pod vánočním stromečkem.
V dnešním moderním světě se na tradiční, hmatatelné pohlednice zasílané poštou trochu zapomíná a tento zvyk ustupuje pomalinku do pozadí. Mladí lidé volí raději rychlejší a jednodušší způsob posílání vánočních blahopřání prostřednictvím internetu, kde pomocí několika kliknutí mohou lehce a rychle vyřídit více lidí naráz. Šíření elektronické pošty ovlivnilo rozesílání klasických papírových pohlednic, které byly tak populární po dlouhá léta.

Příběh vánočních pohlednic

První vánoční pohlednice na světě byla ilustrována v roce 1843 J. Chorsleyem a byly na ní zobrazeny obrázky dobrých skutků. V zimě roku 1873 začali Prang a Mayer vyrábět vánoční pohlednice pro anglický trh. Rok na to se začaly prodávat i do Ameriky. Po obrovském nadšení a velkém úspěchu se začaly pohlednice vyrábět po celém světě. Je zajímavé vzpomenout, že první vánoční pohlednice nebyly zdobené vánočními symboly, ani zimními vyobrazeními zasněžené krajinky, ale na provních vánočních pohlednicích byly namalovány spíše květy, víly a různé barevné a zábavné postavičky, které měly naznačit konec zimy a začátek jara.

Vánoční pohlednice v moderním světě
zdroj: wikipedie

V současnosti není o vánoční pohlednice nouze. Na výběr jsou pohlednice s krásnou vánoční nebo náboženskou tématikou, kreslené nebo digitální, jednoduché i laserové ... každý si tedy může vybrat takové vánoční blahopřání, jaké se mu líbí.
Na závěr chceme jen zdůraznit, že není tak důležitý způsob, jakým svou rodinu pozdravíme, jako skutečnost, že na ně v tomto uspěchaném světě nezapomínáme!

Zpět


Copyright © 2008 - 2023 Pamas. Všechna práva vyhrazena.