Vánoční dekorace


Vánoční dekorace na Vašich dveřích

Vánoční dekorace na Vašich dveřích
Po dlouhých letních dnech ztratilo slunce svou hřejivou sílu a pomalu přichází období, kdy musíme v našich domovech topit, abychom se cítili příjemně i v tomto ročním období. Ale nejen teplo vytváří pocit domova, velmi k tomu přispívá i výzdoba, která v domě vytváří krásnou atmosféru. Dokonce i vchodové dvěře vypadají úplně jinak, když jsou ozdobené věncem, který své domácí, ale i každou návštěvu, vítá při každém příchodu domů. Takový věneček, v souladu s ročním obdobím, dokáže vyčarovat příjemnou atmosféru, a náš příbytek se díky němu stane pěkným a útulným. Věnec tvoří většinou pár větviček, které jsou svázané do kruhu. Věnec má více významů, pro někoho je symbolem radosti, naděje, cti, slávy a výtězství. Symbolem vítězství se stal díky Řekům, který odměňovali vítěze zeleným vavřínovým věncem. V nedaleké minulosti a stále více i dnes se objevují věnečky i na hlavách dnešní dívek a nevěst, které jsou vyrobené z rostlin a různých květinek, čímž chtějí vyjádřit radost, mládí, svěžest a panenství.
Vraťme se ale k věnci, který zdobí naše domovy. Často používaným materiálem je krušpánek, který díky tomu, že je stále zelený a nepodlehne mrazu ani zimě, představuje život.

Vánoční dekorace na Vašich dveřích

Bývá dozdobený různými šiškami, větvičkami, makovičkami, oříšky, voňavou skořicí, malými jablíčky, sušenými pomeranči, dřevěnými, slaměnými nebo jinými vánočními dekoracemi. Dobrou inspirací mohou být i rolničky, které při každém pohybu dveří vytvoří jemný zvonivý zvuk.
Stále více se objevují v nabídce i takové věnce, které zdobí skleněné koule nebo různé stuhy a mašličky bez toho, aby tam bylo vidět kousek zeleného života.

Vánoční dekorace na Vašich dveřích

To, jakým způsobem věnec naaranžujete, odráží Vaši osobnost a Váš styl. Buďte proto originální! Ozdobte své domy, příbytky i své dveře krásným vánočním věncem, ať se i Váš vchod může pyšnit krásným svátečním šatem.

Zpět


Copyright © 2008 - 2023 Pamas. Všechna práva vyhrazena.