Vánoční blahopřání poštou nebo online?


Vánoční blahopřání poštou nebo online?

Vánoce – období, kdy by jsme si měli připomenout, jak se máme rádi a jak si vážíme jeden druhého. Jedním ze způsobů, kterým vyjádříme úctu druhému, je odeslání vánočního blahopřání.

V minulosti se vánoční přání zasílali jen poštou. Úplně první přání v historii se rozhodl poslat Nicolo Monte Mellini z italské Perugie svým příbuzným. Bylo to v roce 1709 a Nicolo napsal na kartičky několik básní a myšlenek. O vánočních přáních se postupně dozvěděl celý svět a teď jsou naší tradiční součástí.

Jaké máme možnosti?
Doba se však posunula dopředu a vánoční přání dostali novou formu. Dnes se potkáme s online blahopřáními odeslanými přes e-maily anebo sms zprávy. Oblíbená je komunikace přes sociální sítě. Napíšete zprávu, vložíte nějaký vánoční obrázek a přání je hotové. No, které z těchto možností je nejpřijatelnější?

Komu máme poslat vánoční přání přes sms?
Pokud chcete být neoficiální a poslat blahopřání několika svým přátelům, můžete použít sms zprávu anebo e-mail. Přes sms se posílají často i humorné blahopřání s vtipným tónem. Takový druh přání si ale nechejte jen pro své nejbližší přátele.

Je e-mail dobrým řešením?

Blahopřání přes e-mail je o něco formálnější než sms zpráva. Dodá přání víc důležitosti. Jestli posíláte přání přes e-mail, je vhodné k němu přidat i obrázek s vánočním motivem. Vyvarujte se ale kýčovým obrázkem a tématiku vybírejte s rozvahou.

Dejte najevo, že si klientů vážíte
Třetím a zároveň nejideálnějším řešením je odeslání přání poštou formou pohlednice anebo otvíracího blahopřání. Pohlednice se nemusí vkládat do obálky, ale přání nebo novoročenka ano. Takový typ blahopřání posíláme své rodině, známým, přátelům a také by je měli odesílat firmy svým klientům či partnerům. Dáte jim tak najevo, jak velmi si vážíte jejich spolupráce. Je to ten nejlepší znak úcty, jaký můžete projevit.

Klasické a moderní zároveň
Nezáleží na tom, jestli jste malá nebo velká firma. Vánoční přání by jste-li odesílat měli, ideálně poštou. V minulých letech se po nástupu internetu částečně zapomnělo na klasickou formu odesílání přání. Dnes je ale všechno jinak. Opět se vracíme k tomu tradičnímu a pěknému zvyku a preferujeme tento typ komunikace. Neměli by jsme ale zapomínat na to, že pošta není tak rychlá jak internet. Přání by jsme měli odesílat v předstihu druhý nebo třetí prosincový týden.

Kde najdete nejkrásnější vánoční přání?
Jestli hledáte pěkné vánoční přání, podívejte se na nabídku naší webové stránky. Na jejich výrobu používáme ty nejmodernější techniky. U nás získáte před samotným tiskem i grafický návrh novoročenky a to zdarma.

Přidat příspěvek
Jméno:
Název příspěvku:
Příspěvěk:

Zpět


Copyright © 2008 - 2023 Pamas. Všechna práva vyhrazena.