Kartička pro každou příležitost


Kartička pro každou příležitost

Tradice zasílání dopisů je, dalo by se říct, stejně stará jako svět. O něco kratší historii má pohlednice. Je to také mnohem neformálnější způsob jak poslat zprávu, pozdrav nebo přání.

Možností pro zaslání blahopřání je spousta. Počínaje všemi svátky, přes důležité narozeniny či svátek našich blízkých třeba maminky, tatínka, babičky a dědečka, rodinná výročí, svátek svatého Valentýna nebo přítele. Pak jsou to také církevní svátky – Vánoce a Velikonoce nebo Nový rok. Posíláme také pohlednice z dovolené. Nezasíláme je jen k nějaké příležitosti a z nějakého důvodu, lze jimi poslat pozdrav, vyznat lásku nebo přátelství, poděkovat za něco nebo se omluvit či vyjádřit sympatii. Na pohlednicích můžeme sdělit, co se děje v našich životech, případně dát vědět o novém bydlišti nebo zaslat pohled jen tak bezdůvodně.
Formálně nebo neformálně?

Jak vidíme, příležitostí poslat vánoční přání nebo pohlednici je spousta. Je ale jisté, že potěšíme toho, komu pošleme vzpomínku v podobě kartičky. Dáváme mu tím vlastně pěkný dárek a řekneme, že na něj myslíme. Každá příležitost a každý adresát ale vyžaduje jiný karton, na který se přání nebo pozdrav vytiskne. Pro každou příležitost se hodí něco jiného.
Pokud posíláme pohlednici z dovolené nebo výletu, většinou jsou naše možnosti omezené tím, co je k dispozici na pultu v obchodě se suvenýry. Jindy naopak máme více času popřemýšlet, jaký druh kartičky vybrat nebo navrhnout. Měli bychom také vzít v úvahu, jaké vztahy nás spojují s adresátem, pro kterého kartičku vybíráme, vytváříme a jaké přání mu na ni napíšeme. Pro rodinu a přátele můžeme volit něco neformálního, často i vtipného. V případě profesionálních, obchodních a jiných odborných vztahů bychom raději měli vsadit na více vyvážené a formální vzory.

novorocenka

Klasické nebo moderní?
Jednou z otázek tak nyní není jen povaha pohlednice nebo blahopřání, ale také jeho forma. Můžeme si vybrat buď klasickou podobu nebo tu moderní, která má obvykle jednodušší formu a pokud jsou na blahopřání nějaké ozdoby, bývají obvykle tradiční. Někdy mají moderní experimenty také tvar čtverců s barevnými dekoracemi a obrázky, které jsou na nich zobrazené. Tyto experimenty mohou jít zcela opačnými směry – buď směrem minimalistickým nebo jsou to ozdoby komplikované. Když to všechno vezmeme v úvahu, můžeme „vykouzlit“ jedinečnou kartičku. Jednou z velmi oblíbených je i vánoční blahopřání z naší nabídky těch moderních C803, které v sobě spojuje trochu minimalismu (dvě barvy nejsou moc a vytvářejí atmosféru klidu), zajímavé motivy sněhových vloček vyřezané laserem do bílého papíru kontrastují na měděném podkladovém papíře.


novoročenka


Papírové nebo online?
S rozšířením přístupu k internetu mají papírová blahopřání silného konkurenta v podobě elektronických novoročenek. Zasílání vánoční pošty v podobě individuálních emailů je samozřejmě výrazem toho, že jsme si na obchodního partnera vzpomněli a udělá určitě radost. Často jsou elektronická blahopřání velmi promyšlená a krásně navržená a jejich součástí jsou také různé animace. V každém případě je však blahopřání v papírové podobě mnohem osobnější , tradičnější a důležitější.

Zpět


Copyright © 2008 - 2023 Pamas. Všechna práva vyhrazena.